Remondijärgne koristus - kuidas peenest tolmust ja mustusest päriselt vabaneda?

Kodu renoveerimine või kolimine on põnev, kuid ka keeruline ning stressirohke aeg. Üks oluline, kuid sageli alahinnatud osa sellest on kolimis- ja remondijärgne koristus. Tohutu tolm ja mustus, mis ehitustegevuse käigus kogunevad, võivad tunduda ületamatud takistused, kuid õige lähenemise ja professionaalse abi korral on võimalik need kergesti ületada. Panime kirja mõned nõuanded ja tööd, mida meie ise kasutame, et remondijärgne koristus aitaks kodudes päriselt vabaneda peenest tolmust ja mustusest.

Remondijärgne koristus ehitusjärgne koristaja kodukoristus Tallinn Harjumaa Rapla 3

Remongijärgne koristus - millele tähelepanu pöörata?

  1. Põhjalik tolmueemaldus:

    See hõlmab seinte, lagede, põrandate ja mööbli põhjalikku puhastamist. Kasutame selleks tööstuslikku tolmuimejat, spetsiaalseid puhastuslappe ja ka puhastusvahendeid. Peene ehitustolm on nii salakaval, et just siis, kui sulle tundub, et said temast jagu, võid avastada, et nii kerge see ei olegi.

  1. Ehitusmaterjalide jääkide eemaldamine: See on tavaliselt üks raskemaid etappe, kui tuleb hakata kõrvaldama kõiksugu ehitusjääke, nagu värvi- ja liimiplekid, kipsi- või betoonitükid, ka kõrgetelt pindadelt ja kitsastest kohtadest, mida esmapilgul tähele ei panegi. Siin tuleb kindlasti kasuks vilunud silm, kes juba teab, et ka kõik pisemad nurgad tuleb üle vaadata.
  1. Põrandate süvapuhastus: Eriti oluline pärast renoveerimist või kolimist on põrandate põhjalik puhastamine. Põrandaid tuleks puhastada vastavalt nende materjalile, kasutades sobivaid puhastusvahendeid ja -meetodeid. Näiteks kivipõrandaid võib nõuda happelise puhastusvahendi kasutamine, samal ajal kui puitpõrandad vajavad õrna puhastust, et vältida kahjustusi. Tihti tuleb koristustöödel appi võtta ka tööstuslikku tolmuimeja, et mitte kodukasutuseks mõeldud tehnikat ära rikkuda.
  1. Akende ja klaaspindade puhastamine: Selleks, et aknad ja klaaspinnad oleksid plekkideta ja täielikult puhtad ka peale pikka ehitusperioodi, on soovituslik kasutada korralikke klaasipuhastusvahendeid. Kui juba ehitustööd on toimunud, siis tuleb lisaks peegel- ja aknapindadele korralik puhastus teha ka peegli- või aknaraamidele ja käepidemetele. Ning kui klaaspinnad asuvad kõrgel, kuhu koduse tabureti abil ei pääse, siis saab abiks olla professionaal, kes igapäevaselt suurte ning kõrgete pindade hooldamisega tegeleb.
  1. Sanitaarruumide ja erineva tehnika puhastus: Olenevalt teostatud töödest, vajavad mõnikord erilist hoolt ka vannituba ja köök. Just nende ruumide puhul armastatakse eksperimenteerida erinevate materjalide ja struktuursete pindadega, mille korralik puhastamine ehitustolmust ja -mustusest võib osutuda peavaluks. Korralik remondijärgne koristus aitab kõik pinnad puhtaks saada.
Remondijärgne koristus ehitusjärgne remont koristaja Tallinn Harjumaa Rapla 2
Remondijärgne koristus ehitusjärgne remont koristaja Tallinn Harjumaa Rapla

Õige koristustehnika ja vahendid

– Kvaliteetsed koristusvahendid: Remondi- ja kolimisjärgsed tööd vajavad tihti spetsiaalseid puhastusvahendeid. Igapäevaseks koduseks kasutamiseks mõeldud tooted ei pruugi teha head tööd keeruliste liimijääkide, tugeva tolmu või pikemat aega seisnud pindade puhul. Samas ei tasu liiga julgeks minna, ning nii tugevaid vahendeid teadmatuses kasutada, et tulemuseks on hoopiski rikutud pinnad.


– Põhjalik koristustehnika: Mida mustemad on pinnad ja mida peenem tolm ruumis peale ehitust on tekkinud, seda olulisem on kasutada põhjalikke koristustehnikaid, nagu pindade mitmekordne puhastamine ja loputamine, mõnikord ka erinevate puhastusmeetodite kombineerimine. Peale pikka ehitustööd on tavaline, et ühekordsest tavapärasest koristamisest võib väheks jääda ja mis veel hullem, et kas nädal võiks kaks hiljem koristades ei tundu ikka veel, et oleksid ehitustolmuga lõpusirgele saanud. Siin soovime sulle palju kannatust ning õigeid puhastusvahendeid ja tehnikate kasutamist.

Telli remondijärgne koristus!

Olles näinud sadu uude koju kolimisi või olemasolevate renoveerimisi, võime kindlalt väita, et koristamine on viimane asi, millele sel hetkel mõelda tahaks. Seetõttu, kui tunnete, et soovite selle viimase sammu jätta enda kanda, soovime vaid edu ja loodame, et saate sellega suurepäraselt hakkama.

Tutvu ka meie EHITUSJÄRGSE KORISTUSTEENUSEGA.

Kuid kui eelistate, et professionaal koristamise osa teie eest ära teeks, võtke meiega julgesti ühendust, kirjutades info@smartlyclean.ee.

Oleme valmis aitama teil nautida oma uut ja puhtat kodu pärast renoveerimist või kolimist!

Remondijärgne koristus ehitusjärgne remont koristaja Tallinn Harjumaa Rapla

Naudi oma tegemisi ja jäta KORISTAMINE meie hoolde -kodus, kontoris, laos, ehitusobjektil või . . . ütle Sina meile kus!

Kui Sul tekkis küsimusi või soovid pakkumist, siis võta julgesti ühendust: