Milline on õige aknapesu?

Kui õues on ilus ja päikesepaisteline ilm, siis pigem soovitame seda koos perega nautida. Akende pesemiseks on kõige ideaalsem pilvine ja tuuleta ilm, siis ei kuiva märg aken enne ära, kui sina seda kuivatada jõuad.

Koduseks akende pesuka ei ole vaja spetsiaalseid aknapesuvahendeid või -aineid. Pesta võib švammi, nuustiku või aknapesuriga. Piisab, kui lisad nt. 5 liitri vee kohta paar tilka nõudepesuvahendit ja parim aine säravaks aknapesuks ongi valmis. Kindlasti ei tasu nõudepesuvahendit liiga palju panna, kuna siis võib juhtuda, et see on ka peale kuivatamist veel klaasi küljes alles ja võid aastaringselt välja vaadetes “vikerkaart” nautida. 

aknapesu Tallinnas Harjumaal Raplamaal

Kõige olulisem aknapesu juures

Väga oluline on kasutada õiget aknakuivatajat. See on korraliku aknapesu saladus! Aknakuivatajat ostes tuleks vaadata, et kumm oleks tõesti pehme, mitte plastmassine ja kõva. Kõva kummiga akent kuivatades jäävad aknale koledad triibud. Pehme kummiosa peaks mööda klaasi liibuvalt liikuma. Eriti hea on, kui saad kummi osa aknakuivatajal vahetada. 

Aga hakkame siis pesema! 

Sul läheb vaja:
– ämber või kauss veega;
– 5l vee kohta 3 tilka nõudepesuvahendit;
– nuustik , švamm või aknapesur;
– küürimishari;
– aknakuivataja;
– 3 erinevat lappi: tavaline lapp ära viskamiseks, mikrokiud klaasilapp ja rätik.

Õiged aknapesu võtted

Akende pesemist alusta väljastpoolt. Kõigepealt tee puhtaks aknaraamid ja aknavahed tavalise lapiga, vajadusel kasutada küürimisharja mustuse eemaldamiseks. Lapp siis kokku voltida nii, et tekiks mitu puhast pinda. Selle lapi võib minema visata. Raamid võid vajadusel üle puhastada mikrokiud lapiga.

Tee švamm või aknapesur märjaks ja hakka akent pesema. See, mis liigutusi teha, ei ole oluline. Peaasi, et aken saab puhtaks pestud.

aknapesu Tallinnas Harjumaal Raplamaal
aknapesu Tallinnas Harjumaal Raplamaal

Aknakuivataja

Nüüd võta aknakuivataja ja puhas rätik. Iga kord, kui sa tõstad aknakuivataja klaasi küljest lahti, siis kuivata see rätikusse ära. Kui soovid akende pesemisel erilist professionaalsust üle näidata:), siis võid alguses kuivatada akna servad, alustades vasakult alt äärest liikudes ülespoole ja lõpetades paremal all nurgas. Ja siis tulla ülevalt alla akna keskosast külili kaheksaid tehes ja haarates kaasa ülejäänud vee, mis aknale on jäänud.

Aknakuivatajat ei tohiks liiga kõvasti vastu akent suruda, muidu jäävad vee jäljed aknale. Või siis lihtsam variant oleks, et tõmbad aknakuivatajaga ülevalt alla ja igakord kui tõstad aknakuivataja aknaküljest kuivatad rätikusse ära. Vanaema käest saadud tarkus akent kortsutatud ajalega pesta võid siiski proovimata jätta, kui sa just ei soovi tindiseid triipe enda akent kaunistama.

Mikrokiudlapp - alati abiks

Nüüd võid võtta mikrokiust klaasilapi ja sellega eemaldada jäljed, kui midagi veel aknale jäi. Hea on vaadata akent külje pealt, siis on paremini näha, kas sinna on jäänud vee jälgi või mitte. Viimasena kuivata akna servad ehk tihendi osa. Selleks võid panna klaasilapi aknakuivataja ühte otsa ja siis käia kõik servad üle. Kõrgemate akende puhul on hea kasutada teleskoopvarrega aknakuivatajat. Sel juhul peale aknalt tõstmist koputada aknakuivatajaga märjale alale, siis tuleb kummi ja raami vahelt üleliigne vesi välja. Nii ei jää jälgi aknale. Nüüd on aken väljast puhas! Seestpoolt alusta samamoodi, kõigepealt puhasta raam, siis pese ja kuivata. Aga pea meeles aknakuivatajat peale igat aknalt tõstmist rätikusse kuivatada, et vältida koledaid triipe puhtal aknal. Meeldivat akende pesemist!

KÜSI JULGESTI ABI!

Kui tundub, et vajad akende pesemisel professionaalide abi, siis tutvu meie AKENDE PESU TEENUSEGA või kirjuta meile: info@smartlyclean.ee.

akende pesu aknapesu hind Tallinnas, Harjumaal, Raplamaal

Naudi oma tegemisi ja jäta KORISTAMINE meie hoolde -kodus, kontoris, laos, ehitusobjektil või . . . ütle Sina meile kus!

Kui Sul tekkis küsimusi või soovid pakkumist, siis võta julgesti ühendust: